Történelmi visszatekintés
1960
Az utcák tisztítása
1961
Szemételszállítás
Ürülékelszállítás
Az utak és a közlekedési jelzőtáblák karbantartása, lakóházak, lakótömbök illetve más célra előrelátott épületek építése
1887
Vízellátás illetve a kutak karbantartása
1963
A közvilágítás karbantartása
1963
A temetők fenntartása és azok müködtetése, különleges szolgáltatások illetve temetkezés
1962-ben sikerült beszerezni egy Fiat 1300 furgon márkájú járművet illetve 1966- ban egy Ford furgon járművet az elhalálozottak szállításának céljára. Ettől az időszaktól kezdve felváltva használták a lovaskocsit illetve a gépjárművet és egészen 1975-ig a halottakat vagy lovaskocsival vagy gépjárművel szállították, amikor is az utolsó lovaskocsit is használaton kívül helyezték. A megboldogultakat utolsó nyugvóhelyükre egészen 1983-ig körmenettel kísérték. 1983 után viszont a megboldogultak a templomi kápolnákban voltak a temetésig, 1984-től pedig az újonnan épült kápolnákban amelyeket a Kommunális vállalat működtet.
Temetők: minden temető Zombor területén a vallási közösségek fennhatása allatt volt, 1963 után pedig ezt a szerepet a község vette át. 1967 óta a városi temetők a Kommunális vállalat és zelenilo (zöldterület) hatáskörébe tartoznak, a városon kívüli lakott területek temetői pedig a helyi közösségek hatáskörébe.
Temetők
1948
Kéményseprő munkálatok
1948-ban az Önkormányzat megalakította saját Kéményseprő szolgálatát, a Kommunális közvállalat megalakulásával pedig 1960-ban a részévé válik a Kommunális kéménytisztító üzlet is. A vállalaton belüli nézeteltérések miatt, a kéményseprők a község egyetértésével 1966-ban meghozták a döntést, hogy elkülönülnek a Kommunális közvállalattól és új, önálló kéménytísztító céget alapítanak, „Odžačar“(olvasd: Odzsácsár) néven.
1967
Összevonás a városi zöldigazgatással
Ez a vállalat vette át a munkásokat akik a nyilvános zöldterületek karbantartásán dolgoztak, és illetékessége alá kerültek: a Bezdáni úti „Rasadnik”, a „Gazerkin” ültetvény két kisebb melegházzal és néhány melléképülettel. A Városi zöldterület fenntartó vállalat közigazgatásának megalakulásával és számos a zöldterületekhez értő szakember angazsálásával meglehetősen rövid idő alatt, a zombori ültetvényeken nagy mennyiségű, különféle és kiváló minőségű palántát termeszettek és tovább bővítették az ültetvények területét.
A “Čistoća” kommunális közvállalat illetve a Városi zöldterület fenntartó vállalat közigazgatásának egymáshoz való csatlakozását illetve hatáskörének kibővítését követően, a vállalat 1980-ig 360 munkást foglalkoztatott. Hirtelen fejlődésre illetve újjászületésre a Köztisztasági kommunális közvállalat megalakulása után kerül sor és ez folytatódik a Köztisztasági kommunális közvállalat és a Városi zöldterület fenntartó vállalat – Zelenilo összevonásával.
1978
Csihás Benő” Összetett Kommunális Közvállalat Zombor
1992
A "Cistoća" zombori közüzemi vállalat
A munkaviszonyban lévők kielégítő végzettségi összetétele,jó ellátotság járművekkel illetve szükséges munkagépekkel illetve a megfelelő vállalaton belüli szervezés lehetővé tették a vállalat számára, hogy eleget tegyen az alapítók követeléseinek – Zombor város Közgyűlésének, a lakosok különálló követeléseinek illetve más, a közvállalat szolgáltatásait ígénybe vevőknek.
2013
A „Čistoća” ma
A Városi Közgyűlés határozatának eredményeként formálisan három részre szakadt az addigi „Čistoća“ kommunális közvállalat: „Zelenilo“ kommunális közvállalat, „Prostor“ kommunális közvállalat illetve „Čistoća“ kommunális közvállalat Zombor.
A „Čistoća” kommunális közvállalat alapvető tevékenysége a hulladékgyűjtés, kizárólag a nem veszélyes hulladékról van szó, és a begyüjtött hulladék előírt telepítése-deponálása. Ma a „Čistoća” összesen 150 munkást foglalkoztat, az idényi munkák elvégzéséhez pedig időnként 8-10 munkást angazsálnak.